• Медична сторінка

/Files/images/2022-2023/IMG-1c954b3bf1f111cef6384977a51ddbc6-V.jpg/Files/images/2023-2024/poster_KIR-01.png/Files/images/2023-2024/poster_KIR-02.png

Сatch-upкампанія з вакцинації проти кору.

У зв’язку з пандемією COVID-19, а згодом агресією Росії проти нашої країни з 2021 року в Україні спостерігається помітне зменшення охоплення дитячого населення щепленнями відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Така ситуація разом із масовою міграцією населення, скупченням людей в укриттях та прихистках, підвищеним ризиком травмування, антисанітарними умовами, в яких перебувають люди під час війни, недоступністю та недостатністю медичної допомоги, ослабленням імунітету на фоні постійного стресу сприяють поширенню інфекційних хвороб.

Через вкрай низькі показники охоплення дітей вакцинацією проти кору протягом останніх 3-х років, а також високу контагіозність захворювання, сьогодні в Україні існує загроза спалахів небезпечного інфекційного захворювання – КОРУ – у всіх регіонах нашої країни. Вірогідність захворювання людини, яка невакцинована, або не хворіла на кір, при контакті з хворим складає 100%.

Рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій був затверджений План проведення catch-upкампанії («наздоганяючої») з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи дитячого населення Харківської області в 2023 році. Ця кампанія передбачає вакцинацію дітей, які своєчасно не отримали щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Планова вакцинація проти цих інфекцій проводиться дворазово – в 1 рік та в 6 років. Тобто «наздоганяючій» вакцинації підлягають діти 2-17 років, які не отримали жодного щеплення КПК, та діти 7-18 років, які не отримали другого щеплення КПК.

Статтєю 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

На заклади освіти покладене завдання забезпечити контроль за наявністю щеплень проти кору у дітей, які зараховуються та вже зараховані у заклад (п. 17 «Плану проведення catch-upкампанії з вакцінації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи дитячого населення Харківської області в 2023 році»). Таким чином, діти, у яких немає довідок від лікаря про щеплення, до закладу прийматися не будуть. Діти, які вже зараховані у заклад, але не мають відповідних щеплень, до очного навчання допускатись не будуть.

Виходячи з вищезазначеного, закликаємо батьків подбати про здоров’я та безпеку власних дітей та оточуючих, відвідати сімейного лікаря для перевірки відповідності наявних у дітей щеплень згідно Календарю профілактичних щеплень.

/Files/images/2022-2023/IMG-f47723a2d45a8a415b77f247dfcc55dd-V.jpg

Що робити, якщо в дитини, яка відвідує заклад освіти, виявили кір (пам'ятка).